SearchSearch CalendarCalendar GalleryGalleryAuction-PortalAuctions GlobalGlobal Top-ListTopMembersMembers StatisticsStats
get your RSS-Feed
Language/Sprache:  Admin  
 Login: ChatChat (0) new User-MapUser-Mapsend Passwordsend Password RegisterRegister

Forum Overview » ZABAVA » SVIJET OKO NAS » Cigani Bili u Bihacu bijeni.
Pages: (1) [1] »
Registration necessaryRegistration necessary
Cigani Bili u Bihacu bijeni.
edinno Access no Access first Post cannot be deleted -> delete the whole Topic 
Group: Administrator
Level: Clan Manijak

Posts: 323
Joined: 5/26/2005
IP-Address: saved
offline


Najavili krivičnu prijavu protiv MUP-a USK


Romi tvrde da su ih bihaćki policajci bezrazložno pretukli


U policiji kažu da su ometani tokom uviđaja nakon sobraćajne nezgode i da nisu primjenjivali silu


Udruženje Roma Bihać zaprijetilo je da će podići krivičnu prijavu protiv MUP-a Unsko-sanskog kantona zbog, kako nam je rečeno, dokazivanja istine u slučaju koji se desio prije dva dana kada je izbio incident između nekoliko građana romske nacionalnosti i policajaca.

Privedena trojica

U incidentu je bilo i povrijeđenih, a najteže ozljede zadobio je Zijad Rahimić (24), koji je iz bihaćke bolnice jučer otpušten na kućno liječenje. Povrijeđen je i jedan policajac, kojem je ljekarska pomoć ukazana u Domu zdravlja Bihać.
U MUP-u USK tvrde da su policajci bili ometani tokom provođenja istražnih radnji nakon saobraćajne nesreće.
- Policajce koji su obavljali uviđaj ometale su tri osobe. Čak je i napadnut policajac kada je intervenirao u tom slučaju. Policija je zbog toga privela tri osobe, Pašu Rahimića (23), Muhu Rahimića (25) i Ćamila Hidanovića (35). Oni su saslušani i pušteni na slobodu - kazao je portparol MUP-a USK Ale Šiljdedić, napominjući da će protiv njih biti podignute prijave zbog napada na ovlašteno službeno lice i ometanje u radu.
Šiljdedić ističe da je tokom saslušanja ove tri osobe, u blizini zgrade MUP-a USK primijećen Zijad Rahimić (24), koji se tokom incidenta u ulici Bihaćkih branilaca udaljio s lica mjesta.

Pokušao pobjeći

- Policajci su ga pozvali da uđe u zgradu radi saslušanja, ali se Zijad Rahimić dao u bjekstvo između stambenih zgrada, potom se popeo na jednu od garaža s koje jepao i zadobio teške ozljede - kaže Šiljdedić.
On je demantirao sve navode da su policajci u ovom slučaju postupali mimo propisa, odnosno da su pretukli, maltretirali i nanijeli teške ozljede bilo kojem od sudionika nedjeljnog incidenta.
S druge strane, Sead Džemaili, predsjednik Udruženja Roma Bihać, tvrdi da su pripadnici romske nacionalnosti brutalno premlaćeni, zbog čega će čak i od međunarodnih institucija zatražiti angažiranost u istrazi o ovom slučaju.

S. DŽ.



Ponudili pomoć, dobili batine

- Sve se odigralo kada smo se automobilom zaustavili desetak metara od policajaca koji su obavljali uviđaj nakon saobraćajne nesreće. Ponudili smo pomoć, a policajac je Pašu Rahimića uhvatio za vrat, psovao mu i vrijeđao ga.
Sjeli smo u automobil i rekli da idemo takvo ponašanje prijaviti u MUP, ali su nas dva policajca pratila, zaustavila i privela u policiju. Mene su ispitivali u jednoj prostoriji, dok su Pašu i Muhu Rahimića i Ćamila Hidanovića odveli u drugu prostoriju i tamo ih pretukli - tvrdi Ibrahim Džemaili.

Načelnik traži potpunu informaciju

Načelnik općine Bihać Hamdija Lipovača jučer je razgovarao s Romima o događaju. On je u saopćenju za javnost izrazio svoju zabrinutost zbog fizičkog obračuna koji se dogodio pod okolnostima koje javnosti nisu razjašnjene. Lipovača je od komandira PU Bihać zatražio potpunu informaciju o događaju, a građanima romske nacionalnosti obećao je da će se i ovog puta, kao i do sada, staviti u zaštitu prava svih Bišćana.

Nisam pao s garaže

Zijad Rahimić (24) otpušten je iz bolnice i nalazi se na kućnom liječenju. Tvrdi da su ga policajci pretukli samo zbog toga što je romske nacionalnosti.
- Tuklo me šest policajaca, palicama, rukama i nogama. Govorili su da će sve Rome iseliti iz Bihaća. Bilo je strašno, ništa nisam učinio da mi se ovo dogodi. Slomljena mi je ključna kost, dva rebra i imam povredu glave. Nisam pao s garaže, nego su me divljački pretukli policajci - tvrdi Rahimić

jeli neko od vas sazno vise ili vidijo sta se je dogodilo ?



11/14/2006 9:40:06 PM    
Registration necessaryRegistration necessary
Pages: (1) [1] »
all Times are GMT +1:00
Thread-Info
AccessModerators
Reading: all
Writing: all
Group: general
none
Forum Overview » ZABAVA » SVIJET OKO NAS » Cigani Bili u Bihacu bijeni.

.: Script-Time: 0.184 || SQL-Queries: 6 || Active-Users: 5,223 :.
Powered by ASP-FastBoard HE v0.8, hosted by cyberlord.at